akadalymentesakadalymentes2
Cím:  4965 Kölcse, Arany János utca 1.    Tel: +36 44 435621  E-mail: iskola@kolcse.hu

Kezdőlap A projekt bemutatása

és a mikóházi Kazinczy Ferenc Általános Iskola Mikóházi Lőrincze Lajos Tagintézménye között”

TÁMOP-3.3.14.A-12/1-2013-0152

kozos

A projekt bemutatása

Project bemutatása

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Fehérgyarmati Tankerülete „Testvériskolai kapcsolatok kialakítása a Kölcsei Kölcsey Ferenc Általános Iskola és a Kazinczy Ferenc Általános Iskola Mikóházi Lőrincze Lajos Tagintézménye között” címmel pályázatot nyújtott be a TÁMOP-3.3.14.A-12/1. számú pályázati kiírásra, ahol sikeres elbírálásban részesült. A két intézmény a heti rendszerességgel megtartott foglalkozások során az együttműködés fő témaköréül a „Földünk és környezetünk”, valamint a tanulók mentálhigiénés egészségfejlesztésének elősegítése érdekében az „Egészséges életmód” tematikáját jelölte meg. E témakörökre építettük a projektben található programokat, tevékenységeket, kulturális eseményeket.

A pályázat szakkör formájában adott lehetőséget az anyanyelvi és a napjainkban egyre fontosabbá váló idegen nyelvi – iskolánkban angol – kompetenciák fejlesztésére. A hon –és népismeret szakkör keretein belül betekintettünk elődeink életszokásaiba, a magyarságunkat is jellemző hagyományvilágunkba, hogy ezeken keresztül is az értékek megbecsülésére, a múlt és a jelen kulturális értékeinek megőrzésére neveljük tanulóinkat.

A projekt további lehetőségeket is kínált a programba bevont két intézmény tanulóinak és pedagógusainak személyes találkozók megszervezésére, sport és nyelvi vetélkedők megtartására Kölcsében és Mikóházán, közös nyári bentlakásos program megvalósítására a Kacsárdi Erdei Iskolában, valamint budapesti kirándulások lebonyolítására, ahol sor került az Országház, Planetárium és Főváros Nagycirkusz, Szépművészeti Múzeum, és Pesti Magyar Színház látogatására.

A két iskola a programba bevont 40-40 fő 5-7. évfolyamos hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű tanulóival, több alkalommal Mikóházán majd Kölcsében találkozott, ahol együtt munkálkodtunk, ismerkedtünk a két iskola mindennapi életével, szokásaival, hagyományaival. A háromrészes előadássorozatot és az ezekre épülő tevékenykedtető foglalkozásokat sikeresen megvalósítottuk, melyeken a pályázatba bekapcsolódó gyerekek a jövőre nézve is hasznos ismeretekre tettek szert. A programokat 2013. XII.01 – 2014. XI. 30-ig valósítottuk meg. Jelenleg a fenntartási időszak feladatait végezzük. Valljuk, hogy gyermekeinknek szüksége van napjainkban is a közösségben végzett munkára, tartalmas programokra. Ez az újszerű pályázat kiváló nevelési eszköz és lehetőség volt a gyerekek személyiségének formálására és hátránykompenzálásra.